Zastosowanie

Zastosowanie

Olejek arganowy znajduje bardzo szerokie zastosowanie w rozmaitych wymiarach. Z jednej strony jest dobry do kosmetyki, z drugiej natomiast do kuchni. Doskonale sprawdza się ze względu na swoje właściwości lecznicze. Udaje się za jego regularnym zastosowaniem przede wszystkim znacząco zmniejszyć rozwój chorób z zakresu układu naczyniowego oraz sercowego. Jest także charakterystyczny smakiem. Ponadto sprawdza się idealnie jako forma pielęgnacyjna i odżywcza. Uznaje się go za eliksir młodości. Znakomicie sprawdza się, jako środek pielęgnacyjny, który odżywia zmęczoną, zwłaszcza suchą skórę.

Jest świetny ponieważ nie jest bardzo tłusty i przez to doskonale daje się wchłonąć w stosunkowo krótkim czasie. Jest bardzo płynny i ma wiele antyoksydantów. Do tego jego bogactwem witaminy E bardzo cennej dla ludzkiego organizmu. Do tego spłyca zmarszczki, wręcz redukuje te niewielkie. Ponadto nadaje się idealnie do pielęgnacji skóry już mocno postarzałej, poprawia jej koloryt i ogólny wygląd. W olejku arganowym są bardzo duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, które umożliwiają poprawę warstwy lipidowej.

Umożliwiają one wręcz regulowanie poziomu nawilżenia skóry a także poprawę wydzielania sebum, normując to. Efektem tego jest natomiast gładka, jednolita, odbudowana skóra, która jest błyszcząca, mocna i wytrzymalsza. Jest na niej dużo mniej przebarwień oraz mniejsza ilość szpecących wyprysków. Doświadczalnie dowiedziono na grupie testujących olejek arganowy stu procentowo organiczny, że jest to składnik pomagający w niwelowaniu blizn pooperacyjnych, poprawia tez jędrność i elastyczność skóry. Jest idealny do cery i skóry skłonnej do podrażnień oraz uczuleń.

Likwiduje łuszczycę oraz egzemę. Jest idealny do wcierania w skórę głowy po to, aby pomagał w leczeniu różnych odmian łupieżu. Ponadto wzmacnia także cebulki włosowe. Jest doskonały do zastosowania na włosy, dokładniej na same końcówki. Nie rozdwajają się, nie są też spuszone. Olejek pomaga również w pielęgnowaniu paznokci.

– autor artykułu